רפואה אלטרנטיבית https://www.alternative-medicine.co.il Sun, 14 Mar 2021 08:19:29 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.4 https://www.alternative-medicine.co.il/wp-content/uploads/2018/11/רפואה-אלטרנטיבית-150x150.png רפואה אלטרנטיבית https://www.alternative-medicine.co.il 32 32 היתרונות הגדולים של דיקור סיני https://www.alternative-medicine.co.il/%d7%93%d7%99%d7%a7%d7%95%d7%a8-%d7%a1%d7%99%d7%a0%d7%99/ Sun, 14 Mar 2021 08:13:55 +0000 https://www.alternative-medicine.co.il/?p=2975 מאז התפתחותה של הרפואה הקונבנציונלית, יש המפקפקים בה ובהשלכות של השימוש בטכנולוגיה ובחומרים סינטטיים המוכנסים לגוף בצורת תרופות. המתנגדים לה טוענים כי הגוף יודע היטב מה טוב לו וכיצד לרפא את עצמו בעזרת תנועת אנרגיות וכל מה שצריך הוא רק לעזור לשחרר חסימות ולהניע את האנרגיות למקומות שבהם הן נדרשות,לכן ציבור רב משתמש גם ברפואה […]

The post היתרונות הגדולים של דיקור סיני appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
אהבתם, שתפו את הכתבה:

מאז התפתחותה של הרפואה הקונבנציונלית, יש המפקפקים בה ובהשלכות של השימוש בטכנולוגיה ובחומרים סינטטיים המוכנסים לגוף בצורת תרופות. המתנגדים לה טוענים כי הגוף יודע היטב מה טוב לו וכיצד לרפא את עצמו בעזרת תנועת אנרגיות וכל מה שצריך הוא רק לעזור לשחרר חסימות ולהניע את האנרגיות למקומות שבהם הן נדרשות,לכן ציבור רב משתמש גם ברפואה הסינית.

הרפואה הסינית בכללה

קשה לכלול את שלל שיטות הטיפול והריפוי הטבעי תחת תורה אחת, אך כולן משתייכות לרפואה הסינית. בין השיטות אפשר למנות את הנטורופתיה והשימוש בצמחי מרפא, את שיטות המגע הגופני, תרגולי המדיטציות והתרגולים הגופניים וכמובן את האקופונקטורה, הידועה בשמה דיקור סיני. לרפואה הסינית קשה למצוא תימוכין ואסמכתאות מחקריות, אך חוכמת ההמונים ואלפי השנים שבהן היא מתקיימת מעידים על יעילותה.

אנרגית צ’י ופעילותה

דיקור סיני מתועד בהיסטוריה כבר אלפי שנים, עוד מהתקופה שקדמה לספירה. בבסיס השיטה עומדת התיאוריה לפיה פועלת הרפואה הסינית כולה וטוענת כי בגוף האדם זורמת אנרגיית הצ’י, אנרגית החיים. האנרגיה זורמת במסלולים קבועים וכל כאב או מחלה מעידים על חסימה במסלול זרימת האנרגיה. על ידי דיקור סיני אפשר לעזור לגוף לשחרר חומרים שישחררו את החסימה, הזרימה תחזור למסלולה ותורגש הקלה אצל המטופל.

נראות של הלשון

אבחון הבעיה על ידי המטפל תתבצע על פי מספר מרכיבים. המטפל יקשיב לתלונות המטופל ותוך כדי השיחה ישים לב להתנהגותו, צבע העור שלו, כהויות מסוימות בגוף, התנהלות במרחב ועוד.לאחר מכן יביט המטפל על נראות לשונו של המטופל. ברפואה הסינית משמשת הלשון לאבחון ומפה ועל פיה אפשר לדעת היכן תקועה האנרגיה ומה מצב האיברים השונים. בדיקת דופק תאפשר למטפל להבין ולדעת מה מצבו של המטופל ברגע זה ממש. לאחר כל זאת ובהתאם למסקנות, יתאים המטפל את סוג הטיפול ויתכנן את נקודות הדיקור המתאימות.

טיפול באמצעות מחטים

בזמן הטיפול מחדיר המטפל המוסמך מחטים דקיקות לנקודות מוגדרות מראש בהן נדרשת עזרה בשחרור החסימה. הנקודות לא יהיו בהכרח באותו איבר הכואב אלא לפי הבנת המטפל במקום בו קיימת החסימה. המחטים הן סטריליות ועקב עוביין הדק, המטופל לא חש מאום בזמן החדרתן. לאחר מכן על המטופל לנוח עם המחטים בערך עשרים דקות. בהתאם לסוג הטיפול ולצורך הרפואי הדרוש, יקבע המטפל את אורכו של הטיפול ומספר המפגשים הדרושים.

לכל בעיה יש פתרון

דיקור סיני מתאים לכל גיל. לטיפול בתינוקות ובילדים לא השתמשו במחטים אלא בשיטה הנקראת שונישין אשר בה משפשפים כלים קטנים בנקודות הדיקור וכך משתחררת החסימה. דיקור סיני בהריון בטוח לגמרי ואפילו נמצא כיעיל במקרים של בעיות פריון.דיקור סיני מתאים לפתרון בעיות רבות כמו מחלות פנימיות, שינויים הורמונליים, בעיות שלד ושריר כמו כאבי גב, בעיות במערכת העיכול, כאבי ראש, סוכרת ועוד מגוון רחב של בעיות שאותן יכול לפתור או להקל הדיקור סיני.

The post היתרונות הגדולים של דיקור סיני appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
3 תובנות מרתקות בנושא היפוגליקמיה https://www.alternative-medicine.co.il/%d7%94%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%92%d7%9c%d7%99%d7%a7%d7%9e%d7%99%d7%94/ Tue, 12 Jan 2021 12:12:50 +0000 https://www.alternative-medicine.co.il/?p=2937 כשרמת הסוכר בדם יורד מעבר לרמה הרצויה, זהו מצב של היפוגליקמיה הידוע יותר בשם סוכרת. מצב זה עלול לגרום למערכות הגוף להיפגע ולשבש את תפקודן. על התסמינים, הסיכונים ואפשרויות הטיפול תוכלו לקרא כאן. כתבה על הטיפול של סוכרת רפואה סינית מהי סוכרת? סוכרת היא מצב שבו ריכוז הגלוקוז בדם ולעתים גם בשתן הוא גבוה מאוד. […]

The post 3 תובנות מרתקות בנושא היפוגליקמיה appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
אהבתם, שתפו את הכתבה:

כשרמת הסוכר בדם יורד מעבר לרמה הרצויה, זהו מצב של היפוגליקמיה הידוע יותר בשם סוכרת. מצב זה עלול לגרום למערכות הגוף להיפגע ולשבש את תפקודן. על התסמינים, הסיכונים ואפשרויות הטיפול תוכלו לקרא כאן.

מהי סוכרת?

סוכרת היא מצב שבו ריכוז הגלוקוז בדם ולעתים גם בשתן הוא גבוה מאוד. מצב זה מוגדר כבעיה מטבולית הנובעת בדרך כלל משתי אפשרויות בהן גם ההבדלים בין סוכרת סוג 1 או סוכרת סוג 2. בסוכרת סוג 1 מדובר במחלה אוטואימונית, כלומר הגוף פוגע בעצמו, ובמקרה של סוכרת בתאי הלבלב שאחראים על ייצור האינסולין שמווסת את רמת הסוכר בדם. סוכרת מסוג 2 מושפעת מאורח החיים של האדם הסוכרתי שמפתח אי סבילות לאינסולין.

מה הבעיה עם קצת סוכר

היפוגליקמיה הוא מצב שבו רמת הסוכר בדם נמוכה עקב עודף אינסולין בגוף לעומת מצב של היפרגליקמיה שבו יש חוסר של אינסולין שיווסת את הסוכר. במצב של רמת סוכר נמוכה התופעות עלולות להיות חולשה, רעב, רעידות לא רצוניות וזיעה קרה. מצב כזה יכול להידרדר במהירות להתנהגות לא רגילה של החולה, בלבול חושים, אובדן הכרה, עוויתות ובמקרי קיצון יכול להגיע למוות. במקרי סוכרתאשר לא מטופלים, עלולות להיפגע מערכות הגוף כמו כליות, מערכת העצבים ועוד.

סוכרת בראי הרפואה הסינית

מטרתה של הרפואה הסינית להביא את הגוף לתפקוד מיטבי, השאיפה היא לאזן את הגוף כדי שיתגבר בעצמו על בעיות ולא לטפל בסימפטומים של המחלה. כשמדובר בהיפוגליקמיה הרפואה הסינית מציעה כמה אפשרויות לטיפול.

תזונה וצמחי מרפא

התזונה הבריאה היא ערך חשוב ביותר ברפואה הסינית ומחלקת את המזונות לפי טמפרטורות. תזונתו של האדם מותאמת לו בהתאם לגופו והשינויים נערכים בהתאם לצרכים והמחלות שמתעוררות, יש מטופלים שההנחיה תהיה לאכול מאכלים חמימים ולאחרים, מאכלים קרים. לפי הרפואה הסינית אין סיבה שאדם המקפיד על תזונה בריאה יפתח היפוגליקמיה. שימוש בצמחי מרפא יכול לסייע באיזון הגוף בכלל ואיזון רמת הסוכר בדם בפרט. דוגמאות לצמחים כאלה הם הקינמון והכורכום.

דיקור סיני

לאחר שאבחן המטפל את מצבו של המטופל ובחר להשתמש בדיקור שהוא שיטה נפוצה ויעילותה הוכחה באלפי מחקרים, יבחר המדקר את הנקודות הנכונות לדיקור המתאימות לטיפול בבעיה, במקרה זה היפוגליקמיה. הגירוי ישחרר את חסימת האנרגיה, ויביא לאיזון רמת הסוכר בדםויאזן גם את מערכת העיכול.

ספורט ופעילות גופנית

לסינים יש את אומנויות המפעילות את הגוף שמטרתן לאזן את הגוף כמו טאי צ’י וצ’י גונג. הפעילות מסייעת בשמירה על משקל תקין ושמירה על רמות סוכר מאוזנות בגוף. את הפעילות הגופנית יש להתאים באופן אישי למטופל ולהקפיד על כך שלוש פעמים בשבוע.

חיבור בין העולמות

סוכרת היא מחלה מסוכנת אך יש לה פתרונות יעילים גם ברפואה המודרנית וגם ברפואה הסינית העתיקה. חשוב להתייעץ עם רופאים ולמצוא את הפתרונות המתאימים לכם, כדי להימנע ממצב של היפוגליקמיה.

The post 3 תובנות מרתקות בנושא היפוגליקמיה appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
מומחה רפואה סינית https://www.alternative-medicine.co.il/%d7%9e%d7%95%d7%9e%d7%97%d7%94-%d7%a8%d7%a4%d7%95%d7%90%d7%94-%d7%a1%d7%99%d7%a0%d7%99%d7%aa/ Sun, 03 Jan 2021 10:16:27 +0000 https://www.alternative-medicine.co.il/?p=2930 מומחה לרפואה סינית הוא בעל מקצוע המשלב את הידע עתיק היומין, שהצטבר בארצות המזרח יחד עם הידע החדש, שמציעה הרפואה המערבית. אם אתם סובלים ממיגרנות, כאבי גב, לחצים נפשיים, בעיות פוריות, מחלת הסוכרת ועוד, לרפואה הסינית יש יכולת לתת מענה טוב מאוד לכל הבעיות הללו.  ליובל בלייר, מומחה לרפואה סינית, יש שיטות וכלים טיפולים שונים, […]

The post מומחה רפואה סינית appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
אהבתם, שתפו את הכתבה:

מומחה לרפואה סינית הוא בעל מקצוע המשלב את הידע עתיק היומין, שהצטבר בארצות המזרח יחד עם הידע החדש, שמציעה הרפואה המערבית. אם אתם סובלים ממיגרנות, כאבי גב, לחצים נפשיים, בעיות פוריות, מחלת הסוכרת ועוד, לרפואה הסינית יש יכולת לתת מענה טוב מאוד לכל הבעיות הללו.  ליובל בלייר, מומחה לרפואה סינית, יש שיטות וכלים טיפולים שונים, שיצליחו לתת מענה למגוון רחב של בעיות רפואיות.

מומחה רפואה סינית – מהן שיטות הטיפול הנפוצות?

דיקור סיני הוא טיפול, שבו מחדירים לגוף מחטים דקות, סטריליות (וחד פעימיות) בנקודות דיקור ספציפיות הנבחרות בקפידה על ידי המטפל.

הרפואה הסינית מאמינה כי בגוף קיימים ערוצי אנרגיה, הנקראים בשפה המקצועיים מרדיאנים, שבהם זורם הצ’י, הנחשבת לאנרגיית החיים. כאשר נוצרת חסימה באחד מהערוצים,  הצ’י לא יכול לזרום בצורה טובה, והמטופל מתחיל לסבול מכאבים ומתופעות גופניות שונות. באמצעות החדרת המחטים משחרר המטפל את החסימה, ומחזיר את הגוף לאיזון ולתפקוד נכון. הדיקור הסיני מתאים למגוון רחב של בעיות רפואיות כמו בעיות גב ומפרקים, כאבי ראש כרוניים, בעיות במערכת העיכול, בעיות בדרכי הנשימה, קשיים בפריון, אלרגיות, הפרעות שינה ועוד.

טיפול בצמחי מרפא – המרפאים הסינים העתיקים התבוננו בטבע, ניסו להבין איך הוא פועל ואיך הוא משפיע על גוף האדם. במסגרת ההתבוננות בטבע הם למדו גם על הצמחים ועל ההשפעה שלהם על גוף האדם, הם למדו מהם התכונות המיוחדות של כל צמח ואיך הוא משפיע על הגוף.

בטיפול בצמחי מרפא מאבחן המטפל את המצב הגופני של המטופל ומרכיב לו תערובת של צמחי מרפא בעלי תכונות שונות המותאמת לו באופן אישי.

צמחי המרפא מסייעים למגוון מצבים, כאשר לכל צמח יש את התכונות הייחודיות שלו, המסייעות לרפא בעיות שונות כמו טיפול בכאבי ראש, בעיות במערכת העיכול, סכרת, בעיות פריון, סחרחורות, בעיות במחזור הדם, בעיות עור, אלרגיות ועוד.

טווינה- טכניקת עיסוי סינית, אשר מגיעה מהעולם של הרפואה הסינית. הטווינה עובדת על אותם העקרונות של הרפואה הסינית, וגם היא מסבירה כאב כחסימה או תנועה לא טובה של אנרגיה במרידיאנים. על ידי טכניקות מגע שונות, הטיפול מסדיר את התנועה בגוף ומסייע בהפחתת הכאבים ומשפר את טווחי התנועה. טיפול טווינה עוזר למגוון רחב של בעיות: כאבי גב, צוואר תפוס, כאבי ברכיים, כאבי שכמות, הרגעה ועוד. כמו הדיקור, אחד היתרונות של הטווינה, הוא שאפשר להשפיע על אזור המטרה בגוף דרך נקודות רחוקות יותר. לא תמיד אפשר לגעת באזור הכואב (כמו במקרה של חבלה חזקה). דרך טיפולי הטווינה ניתן להוריד את הרגישות באזור הפגוע בעזרת עיסוי על נקודות רחוקות יותר.

The post מומחה רפואה סינית appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
3 שימושים אפקטיביים של מוקסה רפואה סינית https://www.alternative-medicine.co.il/3-%d7%a9%d7%99%d7%9e%d7%95%d7%a9%d7%99%d7%9d-%d7%90%d7%a4%d7%a7%d7%98%d7%99%d7%91%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%a9%d7%9c-%d7%9e%d7%95%d7%a7%d7%a1%d7%94-%d7%a8%d7%a4%d7%95%d7%90%d7%94-%d7%a1%d7%99%d7%a0%d7%99/ Sun, 06 Dec 2020 13:17:11 +0000 https://www.alternative-medicine.co.il/?p=2923 הרפואה הסינית משתמש בשיטות שונות כדי לרפא ולאזן את הגוף. השיטות מתקיימות כבר אלפי שנים ויעילותם מוכחת בעובדה שהשיטות ממשיכות להתקיים ולעזור למליוני מטופלים ברחבי העולם. אחת השיטות היא מוקסה. מוקסה היא שיטה שבה משתמשים בעלים ובחום. הצורה הנפוצה ביותר למצוא מוקסה היא בצורת עלים גרוסים ודחוסים לצורת גליל צר, מעין סיגר. אך אפשר למצוא […]

The post 3 שימושים אפקטיביים של מוקסה רפואה סינית appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
אהבתם, שתפו את הכתבה:

הרפואה הסינית משתמש בשיטות שונות כדי לרפא ולאזן את הגוף. השיטות מתקיימות כבר אלפי שנים ויעילותם מוכחת בעובדה שהשיטות ממשיכות להתקיים ולעזור למליוני מטופלים ברחבי העולם. אחת השיטות היא מוקסה.

מוקסה היא שיטה שבה משתמשים בעלים ובחום. הצורה הנפוצה ביותר למצוא מוקסה היא בצורת עלים גרוסים ודחוסים לצורת גליל צר, מעין סיגר. אך אפשר למצוא גם עלים בתפזורת שמשתמשים בהם בקופסה מיוחדת. במוקסה השתמשו בעלים שונים לאורך השנים, אך כיום משתמשים בעיקר בצמח הלענה. הדרך בה משתמשים במוקסה היא על ידי הדלקת קצה הסיגר.

מהי שטית הטיפול באמצעות מוקסה

שיטת הטיפול של המוקסה היא באמצעות החום. האפקט המרגיע של החום ידוע ובאופן טבעי אנחנו משתמשים בו כשחשים כאב על ידי מקלחת חמה, כרית חימום או כוס תה. לעומת החום, תחושת הקור כשיש כאב כרוני היא בלתי נסבלת. מכאן ברור שכשיש בעיה כלשהי בגוף, הוא יעדיף חום והמוקסה עונה על צורך זה.

עיקרון הפעילות של המוקסה

המוקסה עובדת על אותו עקרון של דיקור סיני מהיבט חלוקת הגוף למרידיאניים ונקודות דיקור ועל נקודות המאובחנות מראש מופעל החום שיוצא מהמוקסה. מדליקים את קצה הסיגר ומקרבים אותו לנקודה הבעייתית. אין שום מגע בין הסיגר לגוף אלא שימוש בחום היוצא ממנו. ישנן שיטות לשימוש בעלי המוקסהמתוך קופסה ואז החימום הוא אזורי ולא נקודתי.

מה האפקט שלהחום

לחום יש אפקט ריפוי, הוא מרחיב את כלי הדם, משחרר את השרירים ומאפשר האצת זרימת דם אליהם. כשאנחנו חווים כאבים, השרירים מתכווצים וזרימת הדם אליהם נפגעת. מכאן מתחיל גלגל שיוביל לכאב כרוני מכיוון שהשריר לא משתחרר ולא משחרר פסולת ואז נוצר שוב כאב וחוזר חלילה. חימום מאפשר את שחרור השריר, זרימת הדם ופינוי הפסולת מהשריר. באותה הצורה מאפשר החום שחרור של חומרים במקרים של דלקות ופגיעות אחרות.

שילוב שיטות ברפואה הסינית

כדי להעצים את השפעות הטיפולים השונים, אפשר לשלב בין שיטות הריפוי. לדוגמה כדי לייצר תגובה חזקה ואפקטיבית יותר בנקודה מסוימת בדיקור סיני, אפשר להדליק מוקסה על קצה המחט. שילוב השיטות יגרום לחיזוק הטיפול ויביא לשיפור משמעותי, אך לא תמיד מתאים להשתמש בזה.

השימושים במוקסה

המוקסה יעילה ביותר כאשר מדובר בכאבים שנרגעים בעזרת חום. הגוף מגיב לחום. בעיות כמו פריצת דיסק, כתף קפואה, כאבי גב ורגליים הן בעיות המתאימות ביותר לשימוש במוקסה. עם זאת נעשים שימושים רבים במוקסה במצבים אחרים גם, כמו בעיות גניקולוגיות, היפוך עובר, אלרגיות שונות ובעיות של מערכת העיכול.

שימוש על ידי מומחה ברפואה סינית

אף על פי שהשימוש במוקסה הוא לא מסובך הוא מצריך מיומנות מסוימת. יש הנוהגים לטפל בעצמם בעזרת מוקסה אבל יש חשיבות לנקודות אותן מחממים ולכן מומלץ לפנות למומחה ברפואה סינית שיאבחן את הבעיה ובמידת הצורך יפעל באמצעות חומר זה.

The post 3 שימושים אפקטיביים של מוקסה רפואה סינית appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
אפשרויות טיפול אפקטיביות בזכות רפואה סינית https://www.alternative-medicine.co.il/%d7%90%d7%a4%d7%a9%d7%a8%d7%95%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%9c-%d7%90%d7%a4%d7%a7%d7%98%d7%99%d7%91%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%91%d7%96%d7%9b%d7%95%d7%aa-%d7%a8%d7%a4%d7%95%d7%90%d7%94/ Mon, 09 Nov 2020 09:16:23 +0000 https://www.alternative-medicine.co.il/?p=2916 הרפואה הסינית היא רפואה עתיקת יומין שפעילה כבר מאות ואלפי שנים. הבסיס למהות החשיבה שהוביל להקמתה של הרפואה הסינית היא ההתבוננות בטבע, למידה ממנו, יצירת הרמוניה ושמירה על אורח חיים בריא ומאוזן של כל אדם. לימודי רפואה סינית בישראל מי שעוסק בתחום רפואה סינית למד זאת לאורך כמה שנים במכללה מוכרת בארץ או בחו”ל, עסק […]

The post אפשרויות טיפול אפקטיביות בזכות רפואה סינית appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
אהבתם, שתפו את הכתבה:

הרפואה הסינית היא רפואה עתיקת יומין שפעילה כבר מאות ואלפי שנים. הבסיס למהות החשיבה שהוביל להקמתה של הרפואה הסינית היא ההתבוננות בטבע, למידה ממנו, יצירת הרמוניה ושמירה על אורח חיים בריא ומאוזן של כל אדם.

לימודי רפואה סינית בישראל

מי שעוסק בתחום רפואה סינית למד זאת לאורך כמה שנים במכללה מוכרת בארץ או בחו”ל, עסק בפרקטיקה במהלך הלימודים בארץ ולעיתים גם בסין. מהלך הלימודים כולל רכישת ידע רב בתחומי האנטומיה, הפיזיולוגיה, פריסתה של הרשת האנרגטית, המרידיאניים, אנרגית הצ’י, נקודות הדיקור הסיני, טווינה ותורת צמחי המרפא.

בדרך זו הסטודנטים מקבלים מידע בקנה מידה רחב ביותר כדי שיוכלו לצאת לדרך חדשה ולעסוק בפועל בקליניקה שעוסקת בנושא רפואה סינית.

גישה טיפולית בעולם המערבי

הגישה הטיפולית של המזרח שונה מזו של הרפואה המערבית הקונבנציונלית, יש תחומים שיש ביניהם תמימות דעים, שיש להשתמש באחת מהשיטות כדי ליצור אפקטיביות רבה יותר ובמקרים אחרים החשיבה היא ליצור סינרגיה בין רפואה סינית לרפואה מערבית וכך שהן ישלימו זו את זו והתוצאה תהיה אפקטיבית וחשובה למטופל הספציפי.

אופן הטיפול באקופונקטורה

המחטים הסיניות מבצעות פעולות חשובות ביותר כשהן מוחדרות לגופו של המטופל. המדקר הסיני בוחר במיקום הנכון ביותר לטיפול העכשווי כדי ליצור את השינויים הנדרשים שיקלו על החולה אם הוא סובל לדוגמה מכאבים, נפיחויות, חבלות, בעיות בזרימת הדם ועוד.

הטיפול ברוב המקרים הוא רוחבי כדי ליצור תנועתיות בתוך הגוף של הדם והנוזלים, שחרור של תקיעויות וחסמים המונעים פעילות סדירה של איברים מסוימים ולכן נוצרות המחלות.

סקר רפואי להבנת המצב הרפואי

הדרך לביצוע טיפול מעולה בחולה, כולל סקר רפואי על מצבו הרפואי הכללי, מחלות רקע, טיפולים, ניתוחים וכל מידע רלוונטי נוסף. כמו כן החולה יפרט את סיבת ההגעה שלו, מה מציק לו, מדוע החליט לפנות לרפואה סינית, אם היו כשלים לאחר קבלת תרופות או טיפולים מסוימים ועוד.

ככל שהמידע יהיה רחב יותר, יוכל המדקר להבין את גודל הבעיה ולמצוא את המסלולים הנכונים ביותר כדי לסייע ללקוח. המדקר המיומן בוחן את מלוא המידע ומחליט על אופן הדיקור ומיקומו כדי להגיע ליעד הנדרש.

בכל תחילת טיפול הוא בוחן את מצבה של הלשון את רמת הדופק של הלקוח הן היד ימין הן ביד שמאל, פעולה זו מתבצעת גם במהלך הטיפול וגם בסופו.

לאחר מכן מוחדרות מחטים לנקודות מסוימות בסוף, כמו ברגל, ביד, בראש ובמקומות רבים נוספים בהתאם לצורך בכל טיפול. המחטים נותרות בגוף לאורך כעשרים דקות ולאחר מכן הן מוצאות בזהירות על ידי המדקר.

האפקטיביות של טיפולי רפואה סינית קורים באופן מידי כיוון שיש שחרור של אנרגית הצ’י ולכן נוצרת זרימה הרבה יותר טובה של הדם, חילוף חומרים מהיר יותר ותחושה של חיוניות.

המגמה הכללית של חולים רבים היא להשתמש בנושא דיקור סיני וטווינה, כדי לשפר את מצבם הבריאותי.

The post אפשרויות טיפול אפקטיביות בזכות רפואה סינית appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
הפתרון המשמעותי לטיפול בכאבים הוא באמצעות מוקסה רפואה סינית https://www.alternative-medicine.co.il/%d7%9e%d7%95%d7%a7%d7%a1%d7%94-%d7%a8%d7%a4%d7%95%d7%90%d7%94-%d7%a1%d7%99%d7%a0%d7%99%d7%aa/ Mon, 12 Oct 2020 09:54:45 +0000 https://www.alternative-medicine.co.il/?p=2912 מוקסה היא כלי טיפולי שמבצעים בו שימוש לאורך אלפי שנים. הטיפול באמצעות מוקסה רפואה סינית נועד בעיקר לטפל בכאבים שונים. אף על פי שמדובר בשיטה שהיא עתיקת יומין היא ידועה כבעלת השפעה חיובית במיוחד על חולים שסובלים מכאבים משמעותיים. לעיתים קרובות מדובר בכאבים מאד עוצמתיים והלקוחות משתמשים במשככי כאבים לאורך זמן ולכן הם מחפשים פתרונות […]

The post הפתרון המשמעותי לטיפול בכאבים הוא באמצעות מוקסה רפואה סינית appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
אהבתם, שתפו את הכתבה:

מוקסה היא כלי טיפולי שמבצעים בו שימוש לאורך אלפי שנים. הטיפול באמצעות מוקסה רפואה סינית נועד בעיקר לטפל בכאבים שונים. אף על פי שמדובר בשיטה שהיא עתיקת יומין היא ידועה כבעלת השפעה חיובית במיוחד על חולים שסובלים מכאבים משמעותיים.

לעיתים קרובות מדובר בכאבים מאד עוצמתיים והלקוחות משתמשים במשככי כאבים לאורך זמן ולכן הם מחפשים פתרונות יעילים וגם מהירים.

איך נראית מוקסה

מוקסה היא תערובת של צמחי מרפא שיוצרים יחד אפקטיביות רבה על גופו של מטופל אם מחממים אותם. מדובר בחיבור ישיר או מעט בגובה כיוון שהמטרה היא שהחום המופץ על ידי עשבי המרפא יהיה ממוקד בדיוק מעל המקום הכואב וכך ישפר באופן ניכר את תחושותיו של החולה ורמת הכאב תפחת באופן משמעותי.

צמח המרפא האפקטיבי ביותר עבור המוקסה הוא צמח הלענה ולכן הוא זה שנמצא בדרך כלל בתוך כלי הריפוי.

אפשר להשתמש במוקסה רפואה סינית בכמה תצורות:

 • בצורה של סיגר, זוהי הדרך המבוצעת ברוב המקרים.
 • מוקסה ישירה
 • בתוך קופסה ייעודית לכך.
 • מוקסה על חוצץ – לדוגמה על שכבה של מלח גס, ג’ינג’ר וצמחי מרפא ממעל.
 • על מחט דיקור.
 • התקן של מוקסה.

אפקטיביות של שימוש במוקסה

מטופלים בעלי כאבים רציניים באיברים שונים של גופם, פונים למטפלים ברפואה סינית כדי שיסייעו להם. המקרים המשמעותייםשל הכאבים הם כאבי גב תחתון, דלקות שונות, בעיות במערכת העיכול, כאבים בלתי נסבלים בעוצמתם והשלכות של בעיות פריון.

כמו כן המוקסה אפקטיבית מאד בבעיות של טריגר פינגר, צורך בהיפוך עובר בסוף ההיריון, עייפות, חיזוק המערכת החיסונית, נזלת אלרגית, חולשה, כתף קפואה, כאבי ברכיים, פריצת דיסק ועוד.

הפעולה שמבצעת המוקסה על הגוף

מוקסה רפואה סינית מפזרת חום במיקומים הבעייתיים ולכן בכל מקום שהייתה בו זרימת דם לא תקינה, נוצר שחרור עקב החום וקצב זרימת הדם הופך לתקין ולכן מסייע להרפיית השרירים, להרחבת כלי הדם ולהתפוגגות של הכאבים.

המדקר הסיני מקרב מאד את המוקסה לגוף ולכן הדבר עלול ליצור חום משמעותי על העור.חום זה מעודד את ריפוי הנקודות הכואבות ומאזן את המערכות בגוף בזכות העובדה שהחום מתבצע מעל נקודות הדיקור או מעל המירידאנים ולכן יש לכך אפקטיביות רבה מאד. 

רפואה סינית בפעולות רוחביות

מי שעוסק בתחום הרפואה הסינית מקבל לקוחות רבים ולכל אחד מהם קיימת בעיה אחרת. בהתאם לנתונים הרפואיים מחליט המדקר אם לבצע טיפול באמצאות מחטים אפקטיביות, טווינה או לחלופין באמצעות מוקסה.

המידע הרב שהוא מקבל מהמטופל בתוספת לאבחון שלו על פי נראותה של הלשון וספירת הדופק ביד ימין וביד שמאל לפני הטיפול, מסייע לו לקבל את ההחלטה על דרך הטיפול שתקל על החולה.

אם מדובר באדם שסובל מכאבים עזים במיוחד במיקומים כמו גב תחתון, ברכיים, כתף או בכל מקום אחר, המוקסה עשויה לחולל פלאים ולכן זוהי אחת השיטות המובילות.


אולי יעניין אותך שיטות העבודה המתוחכמות של הרפואה היפנית

The post הפתרון המשמעותי לטיפול בכאבים הוא באמצעות מוקסה רפואה סינית appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
מה גורם לכאבי כתפיים, איך אפשר לטפל, ויותר חשוב, איך אפשר למנוע אותם בעזרת הרפואה הסינית? https://www.alternative-medicine.co.il/%d7%9e%d7%94-%d7%92%d7%95%d7%a8%d7%9d-%d7%9c%d7%9b%d7%90%d7%91%d7%99-%d7%9b%d7%aa%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%90%d7%a4%d7%a9%d7%a8-%d7%9c%d7%98%d7%a4%d7%9c/ Wed, 29 Jul 2020 08:53:26 +0000 https://www.alternative-medicine.co.il/?p=2877 ידעתם שהכתף היא המפרק המורכב ביותר בגוף שלנו? הכתף יכולה לנוע כמעט בסיבוב שלם ומכאן המורכבות. בשל המורכבות הזאת, מדובר באיבר שבמקום השני בשכיחות לבעיות וכאבים לאחר הגב כמובן. מי הכי סובל מכאבי כתפיים? קיימים תחומי ספורט מסוימים כמו טניס וכדורסל, שתוך כדי ביצועם נעשה שימוש עצום בכתפיים, ולכן גם השכיחות של הפציעות והכאבים גדולה. […]

The post מה גורם לכאבי כתפיים, איך אפשר לטפל, ויותר חשוב, איך אפשר למנוע אותם בעזרת הרפואה הסינית? appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
אהבתם, שתפו את הכתבה:

ידעתם שהכתף היא המפרק המורכב ביותר בגוף שלנו? הכתף יכולה לנוע כמעט בסיבוב שלם ומכאן המורכבות.

בשל המורכבות הזאת, מדובר באיבר שבמקום השני בשכיחות לבעיות וכאבים לאחר הגב כמובן.

מי הכי סובל מכאבי כתפיים?

קיימים תחומי ספורט מסוימים כמו טניס וכדורסל, שתוך כדי ביצועם נעשה שימוש עצום בכתפיים, ולכן גם השכיחות של הפציעות והכאבים גדולה. אבל לא רק, בעלי מקצועות פיזיים כמו סבלים, מובילים ועוד, גם הם סובלים מהתופעות של כאבים בכתפיים. חשוב לציין שעם הגיל, השכיחות לכאבים גדלה, וניכרת יותר באנשים בגיל מבוגר בלי קשר לתחומי הספורט או העיסוק שלהם.


גולשים נוספים התעניינו גם מטפל ברפואה סינית


מבין הרבה, מיפינו 3 בעיות עיקריות שעלולות לגרום לכאבי כתפיים

 1. דלקות בכלל ודלקת פרקים בפרט. דלקת לא מטופלת שמתפתחת בכתף, יכולה לגרום לכאבים עזים, למנוע שינה טובה ולהריץ אנשים לחדרי המיון בשל אי יכולת לסבול את הכאב
 2. פריקת כתף. מהלך מהיר שעלול לקרות מכמה סיבות. יכול להיווצר מצב בו המפרק חוזר למקומו מעצמו, ויכול להיווצר מצב בוא המפרק לא חזר למקומו כראוי ואז נדרשת התערבות של רופא, במטרה להחזיר אל המפרק למקומו. תהליך רגעי שמלווה בכאב רב, שלאחריו המטופל ירגיש טוב יותר
 3. קיפאון של הכתף. הקיפאון גורם לתנועת הכתף להיות מוגבלת, עקב כך נוצרות דלקות קטנות סביב המפרק, ונגרמים כאבים בלתי נסבלים בעת ביצוע תנועה אפילו הקטנה ביותר. חשוב לציין, כי ההחלמה מהתופעה הזאת, מתרחשת לבד, אולם אורכת זמן, וכמו שציינתי כרוכה בכאבים עזים ביותר.

הרפואה הסינית מציעה את השיאצו כטיפול בכאבי כתפיים

כלל הכאבים וכאבי כתפיים בפרט מוכרים ברפואה הסינית בעודף אנרגיה באיזור מסויים בגוף, כחוסר איזון בין האיזור הזה לאיזורים אחרים.

חשוב לאתר את האיזור הזה בגוף, בשביל יעילותו של הטיפול במטרה להפחית את הכאבים.

לאחר טיפול באיזור המקומי, ניתן להמשיך ולטפל באמצעות השיאצו בכלל הגוף, במטרה להביא לאיזון כוללני ומניעה של הכאבים בעתיד.

מה עוד אפשר לעשות בשגרה בשביל למנוע כאבי כתפיים? 3 תרגילים למניעה:

 1. מתיחת מפרקים – יש לעמוד באופן נינוח עם פיסוק קל ברגליים, להחזיק את הידיים כאשר הן נוגעות בראש (כמו בשכיבות שמיכה) ולמותח את המרפקים החוצה לתנועת מתיחה ארוכה. יש לחזור על התנועה מספר פעמים
 2. כיווץ קידמי – לתרגיל הזה יש צורך להצטייד בציוד ייעודי, אבל למי שאין אפשר גם לאלתר ממה שיש בבית. יושבים על כדור פיזיו גדול (למי שאין ישיבה על קצה של כיסא מספיקה) החזקת כדור פזיו קטן בין הידיים (למי שאין – אחיזה בקופסת שימורים לרוחב מספיקה) מחיצת הכדור/קופסת שימורים משך כמה שניות ושחרור. חזרה על התרגיל מספר פעמים, עם הפסקות לנשימות תוך כדי.
 3. עיגול של הגב העליון – עמידה בפיסוק ידיים מונפות לצדדים, משיכת ידיים אחורה וקדימה. לחזור מספר פעמים עם מנוחה בין לבין.

לסיכום, טיפול שיאצו נקודתי ובאופן סדיר וביצוע התרגילים ברמה יומיומית, יכולים לסייע לשיפור ומניעת הכאבים בכתפיים.


רוצה לדעת מה זה קינזיוטייפינג ? לחץ כאן.

The post מה גורם לכאבי כתפיים, איך אפשר לטפל, ויותר חשוב, איך אפשר למנוע אותם בעזרת הרפואה הסינית? appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
טכניקות טבעיות לטיפול בכאבי כתפיים וצוואר https://www.alternative-medicine.co.il/%d7%98%d7%9b%d7%a0%d7%99%d7%a7%d7%95%d7%aa-%d7%98%d7%91%d7%a2%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%9c-%d7%91%d7%9b%d7%90%d7%91%d7%99-%d7%9b%d7%aa%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%95%d7%a6/ Wed, 08 Jul 2020 06:17:50 +0000 https://www.alternative-medicine.co.il/?p=2878 תופעת כאבי צוואר וכתפיים מאפיינת יותר מ 60% מהאוכלוסייה. מדוע? לפניכם 5 עובדות שלא ידעתם על כאבי כתפיים וצוואר ומה הגורם להם: הניידים – הרבה קשור לניהול שיגרת היום שלנו, רובנו מכורים למכשירים הקטנים שבידינו. חלקנו אף עובדים דרכם רוב היום. הצפייה הממושכת במכשירים הניידים היא אחד הגורמים לכאבים הממושכים. מעבר לבעיה שקיימת בקרב מבוגרים, […]

The post טכניקות טבעיות לטיפול בכאבי כתפיים וצוואר appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
אהבתם, שתפו את הכתבה:

תופעת כאבי צוואר וכתפיים מאפיינת יותר מ 60% מהאוכלוסייה. מדוע?

לפניכם 5 עובדות שלא ידעתם על כאבי כתפיים וצוואר ומה הגורם להם:

 1. הניידים – הרבה קשור לניהול שיגרת היום שלנו, רובנו מכורים למכשירים הקטנים שבידינו. חלקנו אף עובדים דרכם רוב היום. הצפייה הממושכת במכשירים הניידים היא אחד הגורמים לכאבים הממושכים. מעבר לבעיה שקיימת בקרב מבוגרים, גם הילדים שלנו והנוער חשוף לבעיה זו בדיוק מאותה סיבה. למרות שאין מדובר בשימוש בנייד לצרכי עבודה, את רוב זמן הפנאי שלהם מעבירים בני הנוער בניידים. הצפייה הממושכת בתנוחה קבועה, יכולה אף היא לגרום לבעיות של כאבים בכתפיים ובצוואר
 2. ישיבה ממושכת– מי שמרבה לשבת במהלך היום, במקום עבודתו, עלול לסבול מכאבי צוואר וכתפיים כרוניים. הישיבה עצמה, וזה לא משנה כמה הכיסא יוקרתי, נוח ואורטופדי, היא הגורמת לכאבים.
 3. תנוחת השינה– השינה תמיד נתפסת זמן רגוע ומשקם כאבים. אולם במקרה הזה, שינה בתנוחה לא מתאימה, יכולה לגרום לכאבים במקום לרפא אותם.
 4. כאב ראש בצוואר– סוג של כאב ראש שיכול להיווצר עקב בעיה שקיימת בצוואר ולא בראש עצמו. אבחון מוקדם שלו כולל שאלות על סוג הכאב, היכן הוא מורגש הכי הרבה, מה התדירות בו הוא מופיע. במהלך האבחון ייבדק גם הרקע הבריאותי של המטופל והיסטוריית בריאות משפחתית. לאחר מכן תבוצע בדיקה גופנית ועצבית לאושש את הסברה כי מקור הכאב הינו אכן בצוואר.
 5. סיגריות– לאורך השנים, מחקרים מעידים על עוד ועוד תחלואות שנגרמות עקב עישון סיגריות, גם כאבי כתפיים וצוואר נכללים בתחלואות אלו. במקרה הזה, הפתרון ידוע מראש, הגמילה מהעישון יכולה להפחית את הכאבים בכתפיים ובצוואר.

על מוקסה וכוסות רוח, לטיפול בכאבי כתפיים וצוואר שמעתם?

מוקסה

המוקסה עצמה, ניראת כמו סיגר, עשויה מצמח לענה שמחממים אותו ומקרבים לאיזור בכואב. החימום עוזר להזרמת האנרגיה לשאר האיזורים בגוף. במצב של כתף קפואה כאשר לא ניתן לגעת בכתף עצמה הטיפול במוקסה יעיל.

כוסות רוח

מדובר בשיטה היסטורית מעולמה של הרפואה הסינית. במהלך הטיפול מייצרים מעיין וואקום על האיזור שיש בו דלקת. הוואקום יוצר למעשה ריכוז של אנרגיה באיזור המסוים הזה ומקל על הכאבים. 

דיקור סיני

תהליך של דיקור סיני ידוע ביעילותו במקרים של כאבים בכתפיים ובצוואר. בהמשך לטיפול הנקודתי בכאב, ניתן לתמוך ולהמשיך פעילות מניעה באמצעות צמחי מרפא.

לסיכום,

כאבי כתפיים וצוואר יכולים להשפיע לרעה על שיגרת החיים היומיומית שלנו. חשוב שנדע ממה הם נובעים וכיצד לטפל בהם.


מידע חשוב – הקשר בין שיאצו ודיקור סיני לפתרון כאבי כתפיים בלילה

The post טכניקות טבעיות לטיפול בכאבי כתפיים וצוואר appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
הקשר בין שיאצו ודיקור סיני לפתרון כאבי כתפיים בלילה https://www.alternative-medicine.co.il/%d7%94%d7%a7%d7%a9%d7%a8-%d7%91%d7%99%d7%9f-%d7%a9%d7%99%d7%90%d7%a6%d7%95-%d7%95%d7%93%d7%99%d7%a7%d7%95%d7%a8-%d7%a1%d7%99%d7%a0%d7%99-%d7%9c%d7%a4%d7%aa%d7%a8%d7%95%d7%9f-%d7%9b%d7%90%d7%91%d7%99/ Sun, 28 Jun 2020 09:19:32 +0000 https://www.alternative-medicine.co.il/?p=2876 לילה, שקט וכולם ישנים, אבל יש מי שלא ישן, יש מי שמתהפך במיטה, לא מצליח לעצום עיין, והכל בגלל כאבים בלתי נסבלים ומתמשכים בכתפיים. למה זה קורה ואין ניתן לעזור לכל אותם אנשים שלא יכולים לישון בגלל כאבים כאלה בלילה. לכתפיים שלנו תפקיד חשוב מאוד במהלך כל היום, כאחראיות על היציבה הנכונה ועל החזקת הראש […]

The post הקשר בין שיאצו ודיקור סיני לפתרון כאבי כתפיים בלילה appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>
אהבתם, שתפו את הכתבה:

לילה, שקט וכולם ישנים, אבל יש מי שלא ישן, יש מי שמתהפך במיטה, לא מצליח לעצום עיין, והכל בגלל כאבים בלתי נסבלים ומתמשכים בכתפיים. למה זה קורה ואין ניתן לעזור לכל אותם אנשים שלא יכולים לישון בגלל כאבים כאלה בלילה.

לכתפיים שלנו תפקיד חשוב מאוד במהלך כל היום, כאחראיות על היציבה הנכונה ועל החזקת הראש במקומו, הן עובדות קשה כל הזמן, עד השינה.

לעיתים בשל תנועות לא נכונות שמבוצעות בזמן ערות, או בשל עומס רגיל, לא מרגישים כלום ואז כאשר הגוף רפוי מרגישים את הכאבים, זה קורה בלילות ומדיר שינה מעיניהם של הרבה אנשים אומללים.

תנוחת שינה לא נכונה יכולה גם היא לגרום לכאבי כתפיים בלילה:

לכל אחד תנוחת שינה אחת או כמה שהוא סיגל לעצמו, אשר מסייעות לו בתהליך השינה עצמו. התנוחה משפיעה גם על איכות השינה. באם התנוחה לא מתאימה, יכולים להיווצר כאבים בגב ובכתפיים ועל כן יש לשנותה ולנסות לסגל תנוחות אחרות שלא גורמות לכאבים הללו.

תנוחת השינה בה ישנים על הגב והידיים מורמות מעל הראש, יכולה להיות קריטית לגרום ולהחמיר כאבי כתפיים ולכן לא מומלצת. מי שרגיל לישון בתנוחה זו וסובל מכאבי כתפיים בשינה, כדאי שינסה תנוחות אחרות.

גם לאביזרי השינה, הכרית והמזרן השפעה מכרעת על הכאבים. כריות ניתן לבחור בגודל, גובה ורכות מסוימת אשר מתאימה לגוף ולתנוחות השינה האהובות.

מזרן גם הוא דבר מאוד אינדיבידואלי. וחשוב לבחור במה שהכי מתאים. חנויות המזרנים מאפשרות היום לישון על המזרן במשך 30 יום ואז לקבל החלטה האם הוא מתאים או לא. זה זמן מספיק לעזרה בכאבים שונים באם קיימים.

ישיבה ממושכת לא נכונה מול המחשב או הטלוויזיה יכולה לגרום גם היא לכאבי כתפיים בלילה.

מעולמה של הרפואה הסינית: מחקרים מראים שטיפול נכון בכתפיים במהלך היום, יכול לעזור עם כאבי כתפיים בלילה, אז איך מטפלים?

שיאצו

טיפול בשיאצו יכול לסייע, אולם חשוב לאבחן קודם כל ממה נובעת הבעיה, על מנת להחליט מה תהיה תדירות הטיפול, האם אחד יספיק או שיש צורך לבצע עוד מספר טיפולים. לעיתים יחליט המטפל לאחר האבחון, כי יש לשלב גם דיקור סיני

דיקור

שיטת טיפול בדיקור סיני, אשר פותחת חסימות במקומות מסוימים בגוף, יעילה גם במקרים של כאבים ולכן רלוונטית גם לטיפול בכאבים כאלו. חשוב לבחור במאבחן בעל ניסיון טיפול בכאב

פעילות גופנית ומתיחות

מדובר בתרגילים שניתן לבצע במהלך יום עבודה גם בלי לקום מהכיסא. מתיחות של הכתפיים וסיבובי הצוואר כמה פעמים תוך מנוחה בין הסבבים. יש לבצע מינימום שלוש פעמים ביום (קראו עוד על דיאטה יפנית).

לפני סיום, חשוב לציין, לרפואה הסינית יש מענה, וחשוב השילוב בין הטיפול ולבין פעולות מניעה בחיי היום יום ושמירה על אורך חיים בריא.


אולי יעניין אותך קינזיוטייפינג

The post הקשר בין שיאצו ודיקור סיני לפתרון כאבי כתפיים בלילה appeared first on רפואה אלטרנטיבית.

]]>